יוניונים

הדברת יונים

האם ידעתם כי חלק מהיונים יכולות להוות מטרד אמיתי לבעלי בתים ועסקים? האשמות העיקריות מאחורי בעיות רבות הכרוכות בשליטה על היונים, הן היונים הפראיות. היונים שחיות בישראל, הן צאצאים של יונים מבויתות ששוחררו בטבע, והיום הן נמצאות כמעט בכל עיר גדולה ברחבי הארץ, כמו בחלקים רבים אחרים בעולם.

יונים נמשכות למקומות עם מזון ומקלט. הן מעדיפות לשהות במקומות בהן הן יכולות להסתתר, כמו על מסתורי כביסה, גגות רעפים, ובין העצים. יחד עם זאת, הדבר העיקרי שמושך יונים הוא מזון, ויש להן תזונה מגוונת שהופכת את החיים העירוניים לאטרקטיביים במיוחד עבורן.

זיהוי יונים

יונים רבות הן די יפות למראה, עם הגוון הכולל של כחול אפור ונוצות ססגוניות על הראש והצוואר. לחלקן יש סימנים שחורים, לבנים או חומים על הכנפיים והצוואר. יש להן צוואר קצר, ראש קטן ורגליים קצרות. הבהונות האחוריות שלהן וחזית גופן מאפשרות להן להתהלך בקלות על משטחים שונים, או להיאחז על צינורות או מדפים.

יונים אינן נודדות. האינסטינקט הטבעי שלהן הוא להישאר ליד מקום לידתן. תכונה זו נותנת ליונה אישיות נחושה מאוד כשמדובר בקינון באזור מסוים. פירוש הדבר הוא כי ברגע שיונה מצאה בית, היא אורח שקשה מאוד להיפטר ממנו. לכן, אם יש לכם יונה בבית, חשוב שתבינו כיצד לבצע הדברת יונים, על מנת למנוע נזקי זיהומים ובעיות בריאות.

נזקים ובעיות שנגרמים על ידי יונים

יונים פראיות שחיות בעיר הן המטרה העיקרית של פעולות הדברת יונים, כי הן יוצרות מהומה וגורמות לנזקים בכל מקום שהן מקננות בו. חשוב מאוד להבין איך לשלוט על יונים, כי בתוך פרק זמן קצר יחסית, הן יכולות ליצור הרבה הרס. חומצת השתן בצואת היונים רעילה מאוד ועלולה לגרום לנזק רב למתכות ואזורים אחרים עליהן הן מקננות במשך תקופות ארוכות.

פסולת של יונים היא בעיה משמעותית במיוחד כשהן מקננות על מרזבים ופתחי ניקוז, והתוצאה עלולה להתבטא בנזק הצפה לגג. חומרי קינון ואפילו ביצי יונים עלולים לגרום נזק לגגות, מדפים ואפילו מסתורי כביסה.

בעיות בריאות הנגרמות כתוצאה מלשלשת יונים

פסולת יונים מציגה לא רק בעיית החלקה על מדרכות ושבילים, אלא מובילה גם לבעיות בריאות הנובעות מהחיידקים והפטריות שלהן. לשלשת יונים אחראית לשורה ארוכה של מחלות קשות, כולל סלמונלה, דלקת קרום המוח, טוקסופלזמוזיס, ועוד.

אם יש לכם בעיות שליטה על יונים, אתר זה מלמד כיצד לבצע פעולות של הרחקת יונים על מנת להשיג שליטה מלאה על הבעיה.

לקבלת הצעת מחיר מהירה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן