יוניונים

לשלשת יונים: הסכנות הבריאותיות הצפויות

לשלשת יונים
תוכן עניינים

הסיכונים הבריאותיים הרציניים ביותר הנובעים מלשלשת יונים נוגעים למחלות שיכולות להיות מסוכנות. כלומר, מצד אחד היונה יכולה לסמל את השלום, אבל מצד שני היא עלולה להוות סכנה בריאותית ממשית, אם היא חיה בסמוך למבני מגורים פרטיים ותעשייתיים.

עד כמה מסוכנות הציפורים לבריאות האדם? השאלה הזאת נשמעת פשוטה אך היא מכמתת את הסיכון של אדם לחלות במחלות שקשורות לציפורים או ממחלות שקשורות לפסולת שהן מותירות אחריהן, וחמור מכך, רוב המחלות הקשורות לציפורים, אינן מדווחות לרשויות הבריאות.

סוגי מחלות שעלולות להיווצר כתוצאה מלשלשת יונים

לשלשת יונים, המופרשת על ידי יונים וציפורים שחיים בקרבת הבית, עלולה להוות סיכונים בריאותיים רציניים, כמו למשל:

מחלות נשימה

שעלולות להיות קטלנית. היא נובעת מפטרייה הגדלה על הגללים המיובשים של הציפורים. זוהי פטריה שיכולה להיות בצורת שמרים או בצורת נימה.

קנדידאזיס: שמרים או זיהום פטריה שנוצר על ידי יונים

המחלה משפיעה על העור, הפה, מערכת הנשימה, המעיים ומערכת העיכול, במיוחד הנרתיק. זוהי בעיה הולכת וגדלה אצל נשים, שגורמת לגירוד, כאב והפרשות.

דלקת של מערכת העצבים

בדרך כלל גורמת לנמנום, כאבי ראש וחום, וזה במקרה הטוב. במקרה החמור יותר, מחלה זו עלולה אפילו לגרום לשיתוק, תרדמת או מוות.

דלקת קרום המוח הקשורה לציפורים מתרחשת בכל קבוצות הגיל אך היא קטלנית במיוחד לאנשים מעל גיל שישים. המחלה מתפשטת על ידי יתושים אשר ניזונים מהפרשות לשלשת יונים וציפורים חולות.

סלמונלה

מתרחשת לעתים קרובות כ"הרעלת מזון" וניתן לייחס אותה ליונים, ציפורים ומכרסמים שונים. החיידקים האחראים להתפרצות המחלה נמצאים בתוך לשלשת יונים, נגעים שעפים מנוצות הציפורים, או יונים ששוכנות בתוך מאווררים ומזגנים ומפרישות מזהמים שחודרים למזון ולמשטחי בישול במסעדות, בתים ומפעלים לעיבוד מזון.

מחלות זיהומיות

מחלות אלו נגרמות כתוצאה מזיהומים נפוצים שנגרמים על ידי חיידקים שנמצאים בצואת יונים. כשיונים חודרות לבית או שוכנות בקרבתו, הן נושאות חיידקים שעלולים להתפשט לבני אדם. הזיהומים מופרשים על ידי לשלשת יונים שיכולה לנחות על מקורות מזון או אספקת מים.

עכשיו בואו נבין רגע עד כמה כל הסיכונים האלו חמורים באמת

חומרים מזהמים שנמצאים על לשלשת יונים או בנוצות של היונים יכולים להיות בעלי השפעה הרסנית על איכות האוויר בבית או באזור מסחרי, ולסכן את הבריאות של כל אדם שנחשף למזהמים אלו.

החיידקים, הפטריות והחומרים האורגניים השונים המגיעים מהציפורים יכולים לחדור דרך מערכות אוורור ולגרום לנזק משמעותי לדיירי הבניין ולמתקנים שבהם הציפורים שוכנות.

אלא שיש פתרון, והוא זמין

מרחיק יונים יודע לאתר היכן יונים וציפורים נוטות לשכון בסמוך או בתוך מבני מגורים או בניינים תעשייתיים, ויודע היכן להציב את המלכודות. הוא בודק הצטברות חומרים אורגניים בפתחי אוויר, מערכות מיזוג אוויר, וגגות, שהם המקומות המושלמים לקינון יונים.

הצעד הבא הוא ניקוי לשלשת יונים והסרת הציפורים מהחלקים החיצוניים והפנימיים של הבניין, ואז הצבת מתקני הרתעה לסילוק יונים. במילים אחרות, הפתרון זמין בשני אופנים: ניקוי מוחלט של כל פסולת היונים, ומניעת אפשרות השיבה שלהן לאזור.

השאר תגובה
אולי יעניין אותך גם...
כתבות אחרונות

לקבלת הצעת מחיר מהירה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן