יוניונים

כיני יונים: שיטות יעילות לטיפול והתמודדות

כיני יונים
תוכן עניינים

בקושי ניתן לראות אותן, כי הגודל של כיני יונים הוא פחות מראש סיכה, וקשה מאוד לאתר אותן כי הן קטנות ונסתרות. כשהן תרות אחר מקור תזונה, הן מסתובבות בבית, ובגלל שהצבע שלהן שקוף והגוון שלהן משתנה במהלך עקיצה, והופך לאדום או כתום, במקרים רבים לא מאתרים אותן עד שכבר מאוחר מדי.

כיני יונים נמצאות בבתי מגורים כתוצאה מקינון יונים על אדן החלון, המרפסת או אפילו גג הבית. במהלך תקופת הקינון של היונים, הכינים עוברות אל הקן, וכשהגוזלים עוזבים, הכינים מחפשות להן מקור חדש לתזונה, והמקום הכי זמין וקרוב הוא הבית שבו נמצא קן היונים.

פגיעה חמורה בבריאות

עקיצת הכינים מובילה לגירוי בגוף שנוצר כתוצאה מהתרחשות ריר, במקביל לפריחה שמצריכה טיפול מהיר של רופא עור, לפני שתתפשט על כל הגוף. בחלק מהמקרים, הריר של כיני היונים עלול לגרום לדלקת עיניים שעלולה להסתבך לדלקת ריאות.

אם אתם סובלים מגירודים חסרי שליטה בגוף, ולא מבינים מה השתבש, במיוחד בחדר השינה שלכם, קיימת סבירות גבוהה שכיני יונים מסתתרות במזרנים או בקירות שלכם, ובגלל שלא ניתן לראותן, אלא לסבול מהן בלבד, עדיף להיות בטוחים מאשר להצטער כשהמחלות יגיעו, ופשוט לקרוא לאיש מקצוע.

זה הזמן לקרוא למדביר

אם הגעתם למצב בו היונה מטפחת קן על אדן החלון או המרפסת שלכם, מומלץ להימנע משיטות זמניות או חובבניות, ולקרוא למקצוענים, לפני שיגיעו הכינים. איש מקצוע מומחה בהרחקת יונים מפנה את הקן, מנקה את הלשלשת שמציפה את האזור, ומדביר אזורי מסתור כגון הגג, צנרת פתוחה, מתקן מסתור הכביסה וכל אזור פתוח שיש בבית ובסביבתו.

ההדברה מתבצעת תוך שימוש בתכשיר שהרעילות שלו נמוכה, אך פוגעת ביונים ומרחיקה אותן לצמיתות. בשלב הבא, ולמניעת תרחישים עתידיים נוספים, מרחיק היונים מתקין דוקרנים נגד יונים, שמטרתם למנוע מיונים נוספות לנחות באוזר המגורים שלכם, או שאם תבחרו, תוכלו לבקש התקנת רשת מסורגת שאינה מאפשרת ליונים להסתובב ביניכם בקלות.

בשורה התחתונה

גם אם אתם אוהבים מושבעים של בעלי חיים, ויש לכם סימפטיה מיוחדת ליונים, שנתפסות בכל מקום שהוא לא הבית שלכם כסמל השלום, אין צורך לסבול ממחלות, לכלוך ורעש רק בגלל אידיאלים.

גם אם הן לא מודות בכך, יונים מזיקות לבני אדם בעיקר באמצעות הלשלשת שלהן, ולאחר שהן בונות את הקן שלהם, הן מחדירות לבית כיני יונים, שמובילות להיווצרות חיידקים ונגיפים שונים שעלולים לגרום לכם למחלות.

לא משנה אילו תכניות יש לכם להרחקת יונים מהבית בעצמכם, אם המצב הגיע עד כדי בניית קן בשטח הפרטי שלכם, זה הזמן לערב את המומחים. כן. לפני שיהיה מאוחר מדי.

השאר תגובה
אולי יעניין אותך גם...
כתבות אחרונות

לקבלת הצעת מחיר מהירה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן