יוניונים

סוגי יונים: כיצד להבדיל ביניהן

סוגי יונים
תוכן עניינים

ברחבי העולם קיימות כשלוש מאות סוגי יונים, השייכות למשפחת הציפורים. יש להם מקור צר וקטן ומבנה גוף מסיבי. הן ניזונות מפירות, צמחיה וזרעים. היונים הקטנות הן מסוג יונת קרקע אמריקאית, ואילו הגדולות שייכות לסוג יונת כתר.

יונים ביתיות שמשתחררות בטעות או בכוונה לטבע, אינן מסוגלות לטפל בעצמן באותה דרך שיונה פראית מסוגלת. מאמר זה מתאר את סוגי היונים ומסביר כיצד ניתן להבדיל ביניהן בהתאם לגודלן, צבען, ואזורי הקינון שלהן.

סוגי היונים בישראל

היונים בישראל נחלקות לשלושה סוגים:

יונת ענק

יונה נפוצה בישראל, בגוון אפור כחלחל, עם חזה בגוון חום סגלגל ובקצה הזנב יש לה פס שחור עבה. הרגליים שלה אדומות והמקור שלה בגוון זהב.

היא שוקלת כחצי קילו ומקננת באזורים של מטעים וחורשות. התזונה שלה כוללת נבטים, זרעים ופירות קטנים.

יונת הסלע

זהו סוג נוסף מבין סוגי היונים שניתן לראות בארץ. יש לה בטן אפורה, גוון הגוף שלה אפור כחלחל, ובקצה הגב יש לה פס שחור.

הרגליים שלה אפורות והמקור בגוון אפור כהה. אורך גופה הוא כ-35 סנטימטרים. היא חיה בהרים ולאורך החופים, ומקננת בצוקים תלולים ובמערות.

יונת עצים

זהו סוג נוסף של יונה שניתן לראות בישראל. היא בגוון אפור כחלחל, עם כתם ירוק בצוואר. הכנפיים שלה צרות וקטנות, והזנב בגוון כחול כהה. אורך גופה הוא כ-32 סנטימטרים והיא ניזונה מפירות קטנים וזרעים. יונת העצים חיה בעיקר ביערות ובאזורים פתוחים.

יוני המלך

אלו הן יונים מסוגים גדולים יותר מאשר סוגי יונים פראיות וגם ביתיות. הן לבנות וצחות עם מקור ורוד, ובמקרים רבים, משוחררות לטבע מתוך כוונות טובות של שוחרי בריאות ושלום בעלי החיים, אך למרבה הצער, הן מתות בטבע שכן אין להן כישורי תעופה או הישרדות.

יחד עם זאת, הן נחשבות לחיות מחמד מעולות כשהן גדלות בתנאים ביתיים, מאולפות, ומגיבות היטב למגע אנושי.

מרוצי יונים

סוגי יונים אלו קיימות במגוון של צבעים, אך הן נפוצות בגוונים כחולים, כמו יוני בר, או יונים לבנות. הן תחרותיות ומשמשות להפעלות באירועים חגיגיים כגון חתונות, או שמגדלים אותן כחיות מחמד.

הן חזקות וניתנות לאילוף למטרות תחרויות מרוצים, אך אם הן משוחררות בטבע, הן עלולות ללכת לאיבוד או להיפגע. ברוב המקרים, ניתן לזהות אותן בתוך להקות, ואם הן משוחררות בטבע, הן עשויות לחפש יונים פראיות על מנת להצטרף ללהקה.

השאר תגובה
אולי יעניין אותך גם...
כתבות אחרונות

לקבלת הצעת מחיר מהירה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן