יוניונים

רשת יונים למסתור כביסה – הפתרון הקל והנוח

רשת יונים למסתור כביסה
תוכן עניינים

מצד אחד, במשך שנים אנשים אילפו יונים לחיות בסביבות ביתיות, ומצד שני, מיליוני מסתורי כביסה מהווים את המשכן המועדף של היונים, ומאלצים את בעלי הבתים להציב בהם רשתות על מנת להרחיק את היונים מהבית וסביבתו. מציאות זו הופכת לחובה כשיונים מתגודדות בסביבת הבית, מרעישות ומפיצות לכלוך ומזהמים שעלולים להיות קטלניים לבריאות.

רשת יונים למסתור כביסה מהווה פתרון להרחקת היונים מסביבת הבית, כפתרון זול, פשוט ויעיל, אבל רק אם מטפלים בבעיית היונים מיד עם התרחשותה, במקום להמתין שהיא תהפוך למטרד מאיים.

אם ליונים אין אפשרות לקנן, הן אינן מסוגלות להתרבות

קינון מתבצע במיקום מוגן ומוסתר, ואם בעבר יונים נהגו לקנן בנקיקי סלעים, מערות ועל צמרות העצים, היום, כששטחים אלו מאוכלסים ברובם על ידי מבני מגורים או מבנים תעשייתיים, כולל בשמורות טבע, בשטחים פתוחים או במושבים, ליונים אין כמעט מקום מסתור אידיאלי לקנן בו.

שלושים מסתורי כביסה בממוצע בכל בניין עירוני. תעשו את החשבון

יונים הן עופות טריטוריאליים. כלומר, לא ניתן לראות שתי יונים שמקננות באותו מיקום או במיקום סמוך, והן מחפשות מקומות לקנן בהן כשלוש עד ארבע פעמים בשנה. כך שבמציאות בה היונים אינן מוצאות מקומות אידיאליים בטבע לקנן בהם, הן נוחתות על אדני החלונות, המרפסות או מסתורי הכביסה, כמקום מוצלח לקנן בו.

אנחנו מדברים על עשרות אלפי מקומות חדשים שיש היום ליונים להקים בהם את הקנים שלהן. במבנים עירוניים ממוצעים קיימים כשלושים מסתורי כביסה, שמהווים את המקום המושלם ליונים לקינון.

קל, נעים ונוח לקנן

הן חודרות בקלות אל מסתור הכביסה, ואם מתחת למסתור מוצב מזגן, הן עלולות להקים את הקן גם על המזגן. הן מאתרות בקלות גם את ארון הכביסה שלכם, מתמקמות בשמחה על המדפים הנוחים של המסתור, ולא אכפת להן אפילו לקנן על בתי המנורות והצינורות הרחבים הנוחים.

חלק ממסתורי הכביסה מצופים בריצוף בטון או פלסטיק שלדיירי הבית קשה להגיע אליו, אך הוא מהווה מקום מעולה לקן היונים.

גם אם עיצבתם את מסתור הכביסה שלכם בסגנון עיצוב חדשני, היונים מוצאות בקלות את הקיר החיצוני שהקמתם, עם החורים הגדולים שבו, שמאפשרים להן לחדור בקלות אל המסתור. כלומר, התוצאה היא מבנה מעוצב ויפה, וסבל בלתי יתואר לדיירי הבית.

ההרמוניה של היונים פירושה נזק למבנה, זוהמה, ומחלות מסוכנות

רשת למסתור כביסה להרחקת יונים זמינה ומהווה פתרון מצוין, אלא שבעלי בתים רבים אינם ממהרים להתקין את הרשת, אם אינם מודעים לנוכחות היונים בסביבות ביתם, או שהם מקווים שהיונים יפרחו ויסתלקו מהמקום מרצונן הטוב. זה לא יקרה.

היונים גם לא מתרשמות מאמצעי ההפחדה המתוחכמים שלכם, כגון הצבת ניירות אלומיניום מבריקים, תליית דיסקים שמחזירים אור, או הצבת שקיות מים שמתפוצצות עליהן. כל מה שמעניין אותן זה לקנן, ואם עדיין לא הצבתם רשת למסתור כביסה, אולי הגיע הזמן.

השאר תגובה
אולי יעניין אותך גם...
כתבות אחרונות

לקבלת הצעת מחיר מהירה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן